מה הם קישורים נכנסים וכמה הם חשובים?

מה הם קישורים נכנסים וכמה הם חשובים?

תוכן העניינים

אם התעסקתם בעולם של קידום אתרים אורגני, יש סיכוי טוב למדי שנתקלתם במונח "קישורים נכנסים" לפחות פעם אחת.

לאלו מכם אשר חדשים לעולם ה- SEO, חשוב לנו להסביר לכם מהם קישורים נכנסים ולמה הם כל כך חשובים לקידום אתרים.

בעולם קידום האתרים האורגני, קישורים ממלאים תפקיד מרכזי. עם זאת, בואו נשקיע קצת זמן בניסיון לפרט באופן מלא מה הם קישורים נכנסים ומדוע אתם צריכים לאמץ אותם באסטרטגיה השיווקית שלכם. בניתוח מעמיק זה, אנו נקפיד לתת כמה עצות על מה שתוכלו לעשות בכדי לעזור לכם להשיג את אותם קישורים מבלי לצאת נגד כללי המשחק המוגדרים על ידי האלגוריתמים של מנועי חיפוש.

הגדרת מונחים

קישורים נכנסים מתייחסים לקישורים הנמצאים באתר אחר המכוון את המבקרים חזרה לאתר שלכם.

באופן מסוים, אתם יכולים להציג קישורים נכנסים כמוצר הנובע מבניית קישורים. אז מה זה בעצם בניית קישורים? ובכן, הכוונה היא לתהליך השגת היפר-קישורים מאתרים אחרים לדפי האתר שלכם.

היפר-קישור (במילים פשוטות המכונות קישור), מתאר את האופן בו משתמשים יכולים לנווט בין הדפים השונים באינטרנט. מכיוון שמנועי חיפוש משתמשים בקישורים בעת סריקה באינטרנט, חשוב להבין איך תוכלו לסייע לאלגוריתם למצוא קשר בין ההאתר שלכם לאחרים.

כשמדובר בבניית קישורים, הקושי הוא בדרגות שונות. עם זאת, אנליסטים רבים בעולם ה- SEO נוטים להסכים שבניית קישורים הוא אחד ההיבטים המורכבים ביותר בתפקיד. מכיוון שמומחי SEO רבים משקיעים רבות בפיתוח דרכים לבניית קישורים בדיוק כמו שצריך, חשוב למדי לשלוט בעצם האומנות בבניית קישורים איכותיים. ברגע שאתם מסוגלים לשלוט באמנות זו, אתם יכולים להתברג יותר גבוה מול המתחרים.

החשיבות של קישורים נכנסים

בניית מערכות יחסים

מכיוון שקישורים נכנסים בדרך כלל כוללים הגעה לאתרים ובלוגים רלוונטיים אחרים בענף שלכם, יש סיכוי טוב למדי שתוכלו ליצור קשרים עסקיים טובים.

קיום של שותפויות כאלה עם משפיענים מרכזיים בתחום שלכם יכול להוביל לחיזוק תדמית המותג שלכם. המשמעות היא שקישורים נכנסים הם אסטרטגיה עסקית חשובה מכיוון שהיא יוצרת עוקבים ולקוחות עבור העסק שלך.

תעבורת הפניה

Chain link swing

כבר התייחסנו רק לקישורים נכנסים חשוב שיכול לעזור בשיפור הדירוג במנועי החיפוש שלך. מה שלא שיתפנו עדיין זה שקישורים נכנסים יכולים גם לעזור בשיפור התעבורה לאתר שלכם.

אמנם חשיפה לקהל גדול היא אסטרטגיה פנטסטית, אך ישנם גם יתרונות רבים בחשיפה לקהילה קטנה יותר של תומכים נלהבים.

למעשה, פניה לתומכים נלהבים של בלוג מסוים, זה המקום שבו אתם צריכים לפתוח כל קמפיין של קישורים נכנסים. לאחר מכן, אתם יכולים לחפש לצמוח עוד יותר כלפי חוץ.

כיצד להשיג קישורים נכנסים

בהתחשב בחשיבותם של קישורים נכנסים בקביעת ביצועי האתר שלכם בתוצאות החיפוש, יש צורך להקים בסיס של קישורים נכנסים.

ראוי לציין כי קבלת קישורים נכנסים היא לעיתים קרובות תהליך ממושך ודי מייגע. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות להשיג קישורים נכנסים. כל הדרכים השונות יכולות להיות מועילות למדי בבניית תיק הקישורים הנכנסים של האתר שלכם.

הגשת האתר שלכם לאינדקסים מקוונים

רישום הארגון שלך בבאינדקסים מקוונים ובאינדקסים מקומיים יכול להועיל למטרה שלכם באמצעות קישור נכנסים חזקים, למרות שהם עשויים להיות קישורים נכנסים אשר לא מכניסית תנועה.

למרות זאת, אם תרשמו את העסק שלכם באינדקסים כמו דפי זהב ואינדקסים מקוונים נוספים, זה יקל יחסית על לקוחות פוטנציאליים למצוא את האתר שלכם, לבדוק את הביקורות ולהחליט אם אתם האפשרות הטובה ביותר לטפל בבעיות שלהם.

יש לציין כי דפי 'העסק שלי' של גוגל מעניקים למשתמשים את היכולת שהעסק והאתר שלהם יהיו במפות Google. זה יכול לעזור לכם באופן מסיבי להתחבר ללקוחות המחפשים את השירותים שלכם. אם תחליטו להשתמש באפשרות זו, וודאו שאתם מוסיפים את השם, מספר הטלפון והכתובת הנכונים בכל האינדקסים שאליהם נרשמתם.

כתיבת פוסט אורח

כתיבת פוסט אורח באתרים אחרים זאת אחת הדרכים הטובות ביותר עבור עסקים לייצר קישורים נכנסים באיכות גבוהה. פוסטים אורחים באתרים אחרים בנישה שלכם בדרך כלל מסייעים בבניית מוניטין המותג שלכם.

למרות שזה לוקח יחסית זמן רב יותר מהאפשרויות האחרות שהודגשו, זו עדיין נחשבת כדרך הטובה ביותר עבור ארגונים להשיג קישורים נכנסים איכותיים. כדי שתוכלו להתחיל לבנות קישורים כבלוגרים אורחים, עליכם לחפש אתרים איכותיים בתחום שלכם ולגלות אילו נותנים את האפשרות להגיש פוסט אורח.

לאחר שתמצאו את הבלוגים הללו, יהיה עליכם לוודא שהתוכן שאתם יוצרים תואם להנחיות הניתנות על ידי בעלי הבלוג ולשלוח אותם אליהם לבדיקה. לפני שתשלחו  את התוכן, ודאו שאתם כולל קישור חזרה לאתר שלכם איפשהו בטקסט. זו בדרך כלל הנחת המפתח העיקרית לפוסטים אורחים.

אמנם נכון שאתרים רבים בדרך כלל אינם מעוניינים בפוסטים אורחים, אך בטוח שתמצאו כאלו שירצו לקבל שירותים כאלה, במיוחד כאשר הם זוכרים את התוכן החינמי שהם יקבלו בזכות הקישורים שהם יוציאו.

תגובות בבלוגים

טקטיקה זו יכולה להיות מתגמלת למדי עבור האתר שלכם. אתם יכולים לייצר קישורים לאתר שלכם על ידי יצירת רשימה אתרים סמכותיים שבהם יש בלוגים אשר מאפשרים השארת תגובות. מה שצריך לעשות הוא לעיין בפוסטים בבלוג של האתר ולהשאיר תגובות עליהם המביעים עד כמה התוכן היה נפלא. ממש לפני שאתם עוזבים, חשוב לודא שאתם מציבים שאלה מתחשבת כלשהיא. תוך כדי כך, אל תשכחו לקשר חזרה לאתר שלכם.

אמנם יש סיכוי גבוה שאלו עשויים להיות קישורים נכנסים פחות איכותיים, אך הם עדיין יכולים לעזור ליצור קשר טוב עם חברות ואתרים משפיעים בענף שלכם.

עם זאת, עליכם להבטיח שתגיבו רק על פוסטים מתאימים ורלוונטיים לתעשייה שלכם. אחרת, התגובות שאתם משאירים עשויות להיחשב כספאם ותוכלו למצוא את התגובה שלכם חסומה על ידי מנהל האתר.

יריית סיום

לאחר שביצעתם תימרונים ושיטות שונות כדי להשיג קישורים חזקים לאתר שלכם, מאוד חשוב לא לשכוח שאתם עדיין צריכים לשים דגש על תכנון תוכן איכותי שישיג קישורים נכנסים באופן אוטומטי (Link Bait). אם תייצרו תוכן מדהים שמועיל לחברי הענף שלך, הסיכויים הם שהם יתחילו לקשר לכל זה בעצמם.