קלאודוויז (Cloudways) – ביקורת וחוות דעת על חברת האחסון בענן

קלאודוויז (Cloudways) – ביקורת וחוות דעת על חברת האחסון בענן

תוכן העניינים

סקירה כללית של קלאודוויז

כוחו של ענן, ללא כל הטרחה

כחלוצה בתחום אירוח הענן – והפופולריות שלו -, קלאודוויז מציעה למשתמשים שלה יתרונות רציניים, הכוללים זמן פעולה מדהים, יכולת הרחבה גמישה במיוחד וביצועים טובים יותר בהשוואה לחברות אירוח אתרים מסורתיים.

מדוע בכלל כדאי לשקול אירוח בענן? ובכן, עננים מאפשרים לשרתים מרובים לארח את האתר שלכם, ויוצרים יתירות מובנית המגבירה את מהירות וביטחון האתר. בנוסף, אירוח ענן מאפשר לכם להגדיל את יכולות השרת שלכם במהירות כתגובה לעליית התנועה או צורך בזכרון או כוח עיבוד נוספים. אם אי פעם ניסיתם להקים אירוח ענן בעצמכם, כנראה גיליתם שזה לא תמיד הכי פשוט להבנה ויישום.

קלאודוויז מאפשרת לכם להתעלם מהמורכבויות הטכניות המעצבנות ולהתמקד בבניית האתר שלכם. במילים אחרות: אתם יכולים לבחור את פלטפורמת הענן של גוגל, שירותי האינטרנט של אמזון או אחת מכמה תשתיות אחרות לאירוח האתר שלך, קלאודוויז ינהלו עבורכם את האחסון בשרתים אלו.

זה לא משנה אם אתם פרילנסרים שבונים את תיק העבודות שלכם או יזמים עצמאיים שמוכרים כל מטבח וזקוקים לחנות מקוונת. אתם רק צריכים להעלות את אתר הוורדפרס שלכם לאחסון ענן אמין. לא משנה מה המקרה, תוכניות האירוח המנוהלות של קלאודוויז נועדו לעזור לכם להעלות את התוכן שלכם לענן בקלות ובאמינות.

תכונות מערכת Cloudways

רוצים גמישות, מוכנות לוורדפרס ואבטחה חזקה?

אחת החוזקות של קלאודוויז היא הגמישות שלה. לא רק שאתם יכולים לבחור מתוך מגוון ספקי ענן מובילים, קלאודוויז יעזרו לכם לנהל הכל, כולל וורדפרס ואבטחת השרת שלכם.

אך לפני שנכנס לפרטי פרטים, כדאי לציין כי יש חסרון אחד:  בניגוד לרוב חברות האחסון המסורתיות, קלאודוויז אינה מציעה שרתי דוא"ל או רישום דומיינים.  אז אם אתם רוצים כתובת דוא"ל משלכם בדומיין משלכם, תצטרכו למצוא פתרון דוא"ל חיצוני. עם זאת, לקלאודוויז יש תוסף דוא"ל אלסטי ותוסף SMTP שבו תוכלו להשתמש כדי להגדיר שירות SMTP חיצוני לשליחה וניהול דוא"ל.

קלאודוויז - גמישות, מוכנות לוורדפרס ואבטחה חזקה

אחסון אתר וורדפרס בלחיצה אחת

קלאודוויז נועדה להפוך את אירוח וורדפרס לדבר הכי פשו בעולם.  אתם תקבלו:

  1. התקנה בלחיצה אחת, גיבויים ושחזור
  2. תוסף cache מובנה
  3. היכולת להעביר כמה אתרי וורדפרס שרק תרצו בחינם באמצעות תוסף WordPress Migrator
  4. היכולת להגדיל את שרת הוורדפרס שלך

 

אירוח וורדפרס עם קלאודוויז פשוט ממש קל לשימוש.

אם אתם רוצה לבדוק את אתר הוורדפרס שלכם (או אתרי האינטרנט שלכם) לפני שאתם עולים לאוויר (Staging), קלאודוויז מאפשרת לכם ליצור אזור זמני. כאן תוכל לשכפל את האתר שלכם ולבדוק את כל מה שצריך מבלי לשבש את חוויית המבקרים באתר החי שלך.

ניהול חשבונות המתאים לצוותים

קלאודוויז מאפשרת לך ליצור חשבונות שונים עבור חברי הצוות, ובמידת הצורך להגביל את הגישה שלהם להיבטים שונים של השרתים שלכם. זה הופך אותו למושלם עבור צוותי פיתוח שבהם, למשל, מנהל המערכת שלכם זקוקים לגישה להגדרות האחסון בפועל, אך מעצב האינטרנט שלכם זקוק לגישה רק לקבצי הוורדפרס בפועל.

היכולת להתאים את רמת הגישה עבור חברי צוות שונים שימושית הן לביטחון והן למניעת תאונות.

ניהול חשבונות המתאים לצוותים של קלאודוויז

לעולם לא תהיה לך יותר מדי הגנה

קלאודוויז מכסה גם את החלק האחורי הפיננסי והטכנולוגי שלfo עם תכונות אבטחה הגיוניות.

זה נעשה באמצעות אימות דו-שלבי, תיקוני מערכת הפעלה קבועים, חומות אש ו"שרתי ריפוי אוטומטי ". (ביסודו של דבר, "ריפוי אוטומטי" פירושו שהשרתים עצמם ינקטו צעדים שתוכנתו מראש בכדי להחזיר את האתר שלכם לפעולה אם הוא יורד).

אם הגרוע ביותר יקרה אי פעם, יש בקלאודוויז ישנם גם גיבויים אוטומטיים (אם כי הם לא בדיוק בחינם).  ניתן לקבוע את תדירות הגיבויים, בכל מקום מכל שעה ועד כל שבוע, או לפי דרישה.

אתם מקבלים גם אישורי SSL בחינם, שזה תמיד בונוס. (פירוש הדבר שכל המידע שנשלח אל האתר וממנו הוא מוצפן. זה מגן על נתוני המבקרים באתר שלכם. כמו כן, גוגל כיום מורידה דרוגים לאתרים ללא תעודת SSL).

קלות השימוש בקלאודוויז

משתמשים בלחיצה אחת בכל מקום

הייתי אומר שקלאודוויז נועדה להקל על חייכם ככל האפשר באופן כללי.  לוח הבקרה מאחד את כל מה שתזדקק לו, החל מהתקנות וורדפרס בלחיצה אחת וכלה בשינוי גודל זיכרון RAM. בואו נסתכל מקרוב על כמה מהפרטים:

העברת אתר וורדפרס בחינם

בעוד שקלאודוויז איננה כל כך ידידותית למתחילים בתחילת דרכם, זה עדיין הרבה יותר פשוט מאשר לעשות הכל בעצמכם. לדוגמא, אם אין לכם זמן ללמד את עצמך העברת אתרים, מהנדסי קלאודוויז יעבירו עבורכם את האתר.

Cloudways - העברת אתר וורדפרס בחינם

העברת וורדפרס בקלות וללא טרחה

שירות ההגירה בחינם של אתרי וורדפרס מבית קלאודוויז יכולה בקלות לחסוך לכם הרבה זמן וכאבי ראש.

הם יעשו זאת בחינם רק פעם אחת, אבל זה עדיין דבר שימושי מאוד. אם חברת האחסון הנוכחית שלכם לא יכול להתמודד עם הפופולריות של האתר שלכם, קלאודוויז יחזירו את האתר שלך לאוויר בקלות רבה. אם כבר השתמשתם בהעברה החינמית האחת שלכם, לקלאודוויז יש תוסף ייעודי משלה, כך שתוכלו להעביר את האתרים שלכם בקלות.

לוח הבקרה מעדכן אותך

בלוח הבקרה של קלאודוויז יש תכונת ניטור עם יותר מעשרה אפשרויות בזמן אמת שיעזרו לכם לפקח על השרת שלכם. בנוסף, לוח הבקרה מאפשר בקרת אפליקציות מתקדמת, שיבוט שרתים, בקרות מטמון (CDN) ועוד הטבות ש- Plesk ו- cPanel אינן כוללות.

בוט הבריאות של קלאודוויז ישמור עליכם כשאתם עסוקים

לקלאודוויז יש גם רובוט בשם CloudwaysBot, שהוא משמש כרובוט האישי הראשון בעולם שמעדכן אתכם במצב הבריאות של אתר האינטרנט שלכם ושל שרת הענן.  ניתן לשלב את CloudwaysBot כדי להעביר התראות דרך Slack, דוא"ל או API.

התראות אלו יכולות להיות על כל דבר, החל בנפח האחסון ורוחב הפס ועד לבריאות הכללית של השרת שלכם. אלו ממש  דברים שתרצו לדעת כשאר עולות בעיות על פני השטח.

אם אתם מבולבלים לגבי משהו, בסיס הידע של קלאודוויז מכיל מידע מקיף על כל מה שקשור לפלטפורמה ולשירותים שלהם.

ביצועים

עם מערכת המטמון המותאמת אישית שלה (Cloudways CDN), מה כבר יכול להשתבש...

קלאודוויז מציעה למשתמשים טכנולוגיית אופטימיזציה ייחודית בשם ThunderStack,  המשלבת תכונות ממספר טכנולוגיות שרתים כדי לספק לכם אחסון וורדפרס מנוהל ומותאם לחלוטין, המבטיח מהירות טובה יותר.

ה- CDN של קלאודוויז משפר גם את מהירות השרת, וכך גם העובדה שיש להם יותר משני תריסר מרכזי נתונים ברחבי העולם, מה שמאפשר לכם לבחור את האזור המתאים ביותר לאתר שלכם.

אני מצאתי שאחסון בשרתים באמסטרדם של Digital Ocean שניתן לרכוש ב 10$ לחודש דרך קלאודוויז עובדים ממש טוב לאתרים לקהל הישראלי. מרכז הנתונים בהולנד, אמסטרדם הוא הקרוב ביותר לישראל.

ניהול שירותי השרת ב- קלאודוויז

תמיכה

אנשי התמיכה של קלאודוויז להוטים לעזור לכם את הבעיות באתרים שלכם.

הם מציעים תמיכה 24/7/365 ל- "שקט נפשי מובטח." לקוחות ולקוחות פוטנציאליים בקלאודוויז יכולים לשלוח דוא"ל לתמיכה, לבקש שיחה חוזרת מאיש תמיכה או לשוחח בצ'אט חי באתר עם צוות תמיכת הלקוחות. זמני התגובה מהירים, בדרך כלל בין 30-60 שניות.

עם זאת, רק לקוחות עם חשבונות בתשלום יכולים לפתוח טיקטים לתמיכה. לקוחות בניסיון צריכים לשדרג בכדי לגשת לתכונת העזרה הזו. כל הלקוחות המשלמים מקבלים גישה לתמיכה סטנדרטית בצ'אט 24/7/365 מאיש צוות מיומן … אך לקבלת תמיכה מתקדמת, תצטרכו לרכוש תוספת תמיכה מתקדמת או פרימיום

יצירת קשר עם קלאודוויז

קלאודוויז מאפשרים למשתמשים ולקוחות פוטנציאליים לבקש שיחה חוזרת באמצעות טופס מקוון

מנסיוני אנשי תמיכת הלקוחות הידידותיים של קלאודוויז מוכנים לענות על שאלותיכם תמיד.  השיחה שלי עם איש התמיכה שלהם בצ'אט החלה על בסיס ידידותי ורק השתפרה משם. הוא התפנה לשאול שאלות ולהבהיר מה אני צריך לפני שהמליץ על תוכנית כשרק נרשמתי.

זה נחמד כששירות לקוחות אכן מקשיב לך. מבלי שנשאלו, הם אפילו נתנו לי הגדרה ברורה מהו CDN, למקרה שאצטרך. תשומת לב מסוג זה למתחילים אינה רק מועילה, אלא חיונית לניהול עסק טוב.

התמחור ב- קלאודוויז

מערכת בתשלום לפי יכולתך

קלאודוויז מאפשרת לכם לשלם מדי חודש או לפי שעה – זו הבחירה שלכם.

כמובן שאם תעבדו דרך קלאודוויז תשלם קצת יותר מאשר אם הייתם פונים ישירות לספקי הענן.  עם זאת, מה שאתם משלמים עליו הוא המערכת של קלאודוויז, האבטחה האיכותית והסיוע בתמיכה.  אתם משלמים עבור התכונות הספציפיות לוורדפרס שיעזרו לאתר שלכם להטען מהר יותר ולהתנהל בצורה חלקה.

באמצעות קלאודוויז תוכלו לשנות את גודל תוכנית האחסון שלכם למעלה או למטה לפי הצורך, כך שלעולם לא תשלמו עבור יותר משאבי שרת ממה שאתם באמת צריכים.  תכונה זו אינה ייחודית לקלאודוויז, אך כדאי לזכור. בסוף החודש, קלאודוויז מחייבת את סכום המשאבים שבו השתמשתם בפרק הזמן הזה.

אתם יכולים לבדוק את השירות של קלאודוויז בחינם באמצעות תקופת הניסיון של שלושה ימים.  שלושה ימים זה לא הרבה, אבל לפחות תקבלו מושג כיצד השירות עובד. שימו לב גם שקלאודוויז אינה מציעה התחייבות להחזר כספי רגיל של 30-, 60 או 90 יום.

תוכלו גם להוסיף כספים לחשבונכם כדי לשלם מראש עבור השירותים שאתם זקוקים להם. במקרה זה, אתם יכולים לקבל החזר. קלאודוויז תחזיר כספי  חשבונות ששולמו מראש אשר לא נוצלו , אם תוגש בקשה תוך שלושה חודשים מיום הוספת הכספים.

דבר נוסף: קלאודוויז לא מציעים גיבויים בחינם.  אתם מחוייבים על כל  ג'יגה בייט של אחסון, לא משנה איזה ספק שרת או מיקום מרכז הנתונים תבחרו. שוב, זה הגיוני למודל התמחור של החברה, אבל זה משהו שיש לזכור. ייתכן שתרצו לנקות גיבויים ישנים מעת לעת, כדי לחסוך כסף.

שם השרת
זכרון
מעבד
נפח אחסון
תעבורה
מחיר חודשי
DO1GB
1GB
1 Core
25GB
1TB
$10 לחודש
לפרטים נוספים>
DO2GB
2GB
1 Core
50GB
2TB
$22 לחודש
לפרטים נוספים>
DO4GB
4GB
2 Core
80GB
4TB
$42 לחודש
לפרטים נוספים>
DO8GB
8GB
4 Core
160GB
5TB
$80 לחודש
לפרטים נוספים>
Linode1GB
1GB
1 Core
25GB
1TB
$12 לחודש
לפרטים נוספים>
Linode2GB
2GB
1 Core
50GB
2TB
$24 לחודש
לפרטים נוספים>
Linode4GB
4GB
2 Core
80GB
4TB
$50 לחודש
לפרטים נוספים>
Linode8GB
8GB
4 Core
160GB
5TB
$90 לחודש
לפרטים נוספים>
VULTR1GB
1GB
1 Core
25GB
1TB
$11 לחודש
לפרטים נוספים>
VULTR2GB
2GB
1 Core
55GB
2TB
$23 לחודש
לפרטים נוספים>
VULTR4GB
4GB
2 Core
80GB
3TB
$44 לחודש
לפרטים נוספים>
VULTR8GB
8GB
4 Core
160GB
4TB
$84 לחודש
לפרטים נוספים>
AWS Small
1.75GB
1 Core
20GB
2GB
$36.51 לחודש
לפרטים נוספים>
AWS Medium
3.75GB
1 Core
20GB
2GB
$86.77 לחודש
לפרטים נוספים>
AWS CO Large
4GB
2 Core
20GB
2GB
$158.26 לחודש
לפרטים נוספים>
AWS Large
8GB
2 Core
20GB
2GB
$176.26 לחודש
לפרטים נוספים>
GCE Small
1.7GB
1 Core
20GB
2GB
$33.63 לחודש
לפרטים נוספים>
GCE n1-std-1
3.75GB
1 Core
20GB
2GB
$75.29 לחודש
לפרטים נוספים>

אם אתם רוצים את הכוח של אחסון בענן, אך מעדיפים לא להתעסק בפרטים הטכניים של הגדרות האתר שלכם לבד או לשכור מפתח שיעשה דברים אלו עבורכם, שירותי האחסון המנוהלים של קלאודוויז יעזרו לכם למנף את הכוח של הענן למטרות שלכם.